Víťazmi Zimnej halovej ligy 2019/2020 sa stali starší žiaci FKP Dúbravka

Víťazmi jubilejného 25. ročníka Zimnej halovej ligy BFZ starších žiakov 2019/2020 o Pohár BSK, ktorú v zimnej prestávke organizuje Bratislavský futbalový zväz v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom v dvoch vekových kategóriách – mladší žiaci (nar. po 1. 1. 2007 a mladší) a starší   žiaci (nar. po 1. 1. 2005 a mladší) sa stali starší žiaci FKP Dúbravka.  Táto populárna dlhodobá súťaž vyvrcholila záverečnými ôsmimi zápasmi finálovej časti v sobotu 22. februára v športovej hale bratislavského Domu športu.

V kategórii starší žiaci hralo 14 družstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch 7 – členných skupín, kde hrali každý s každým o celkové umiestnenie v skupine, resp. prvé dve družstvá z jednotlivých skupín postúpili do finálového turnaja. Boli to Slovan Ivanka pri Dunaji, FKP Dúbravka Bratislava, ŠK Žolík Malacky a FK Rača.

Dosť nečakaným víťazom sa stal FKP Dúbravka, ktorý najlepšie zvládol finálový turnaj. Vo finále jasne zdolal ŠK Žolík Malacky 5:1, hoci v polčase bol stav 1:1 a vyzeralo to na dramatickú zápletku. Lenže po obrátke Dúbravka zabrala hlavne strelecky a zaslúžene získala prvenstvo. ,,Úprimne hovorím, naše ambície nesiahali vybojovať si finálovú účasť, ale tajne som o nej sníval. Pravda, až v poslednom zápase v skupine sme rozhodli o našom postupe medzi štyri najlepšie tímy. Je to pre nás veľký úspech, nepamätám si totiž, že by sa Dúbravke  podarilo vyhrať jednu z týchto kategórií. Celý turnaj sme si veľmi užili, lebo viacerí chlapci hrajú spolu posledný rok. Som pri nich od mladších žiakov, ale hlavného trénera im robím rok. Vo finále sme narazili na Malacky, s ktorými hrávame dosť často, takže nemohli sme sa už nejako prekvapiť. Vyhrali sme preto, lebo sme nerobili chyby a hrali sme svoj futbal. Všetci sa tešíme z tohto úspechu, chlapci budú mať na čo spomínať,“ povedal nám tréner FKP Dúbravka  Jaroslav Garčár.

VÝSLEDKY STARŠÍ ŽIACI U15:

Semifinále: FK Slovan Ivanka pri Dunaji – FKP Dúbravka Bratislava 2:3 (1:0), 10. a 31. Svoboda – 35. a 40. Račkay, 34. Kaniansky.

FINÁLE: FKP Dúbravka Bratislava – ŠK Žolík Malacky 5:1 (1:1), 10. Poliak, 28. Hanzel, 32. Račkay, 36. Briestenský, 39. Kaniansky – 13. Michalica.

FKP DÚBRAVKA: Milata, Račkay, Briestenský, Ivak, Poliak, Kaniansky, Baliak, Hanzel, Váňa, Bridzik, Berki. Tréner: Štefan Gubrica.

Poradie najlepeších strelcov:

18 – Svoboda (Ivanka),

17 – Kaniansky (Dúbravka),

14 – Mundok, Moravčík (Šenkvice),

13 – Briestenský (Dúbravka),

9 – Hoffmann (Dúbravka), Michalica (Žolík),

8 – Tichý (Modra), Račkay (Dúbravka)……

Zdroj: https://www.futbalbfz.sk/16650/vitazmi-zimnej-halovej-ligy-2019-2020-sa-stali-mladsi-ziaci-sk-zolik-malacky-a-starsi-ziaci-fkp-dubravka/